DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek, 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III zaprezentowali część artystyczną, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Lucyna Warzecha wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi.

Wszystkim Pracownikom Szkoły z okazji ich święta życzymy niegasnącego entuzjazmu, oceanu cierpliwości oraz wielu magicznych chwil w szkole.

NA SCENIE GMINNEGO CENTRUM KULTURY W ŻABNIE

W piątek, 27 września uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Anioł musi mieć skrzydła - dziedzictwo Ikara znad Dunajca", wystąpili na scenie Gminnego Centrum Kultury w Żabnie z przedstawieniem "Jan Wnęk ten, który ptakom pozazdrościł".

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W czwartek 26 września uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”.

POMOC OFIAROM POWODZI

19 września Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę darów dla ofiar powodzi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

W środę 18 września uczniowie klas od III do VII wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzanie rozpoczęli od Rynku, otoczonego pięknymi, kolorowymi kamieniczkami. Następnie z panią przewodnik z PTTK przeszli Podziemną Trasę Turystyczną pod Starym Miastem. Odwiedzili również Zbrojownię Rycerską, gdzie mogli zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie oraz dawne stroje. W kolejnym punkcie programu uczniowie wybili sobie pamiątkową monetę „talarka”. Następnie zwiedzili Dom Długosza oraz zobaczyli zbiory muzealne Sandomierskiego Muzeum Diecezjalnego. Na koniec wycieczki był spacer lessowym wąwozem Królowej Jadwigi oraz wspólne zdjęcie na tle Zamku Kazimierzowskiego.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

6 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącym został Dominik Jachymek, a jego zastępcą – Zuzanna Lechowska.

Opiekunem SU został  Pan Michał Bogacz.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ

W piątek, 13 września społeczność szkolna uczestniczyła w Mszy Świętej za Ojczyznę w ramach Wielkiego odpustu Odporyszowskiego ku czci Matki Boskiej Zwycięzkiej. Uczniowie recytowali utwory chwalące piękno kraju ojczystego. Później delegacje uczniów ze szkół z parafii Odporyszów złożyły wiązanki okolicznościowe pod tablicą upamiętniającą lotników II wojny światowej i zapalili  znicze. Na koniec mszy uczniowie klas I poświęcili swoje plecaki i otrzymali specjalne błogosławieństwo.

NARODOWE CZYTANIE

Poniedziałek, 9 września Pani Małgorzata Kuruc zorganizowała spotkanie dla uczniów klas IV – VIII w ramach 13. Ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie czytaliśmy „Kordiana” Juliusza Słowackiego, jeden z najważniejszych dramatów polskiego romantyzmu.

ZMIANY W LOGOWANIU DO DZIENNIKA

Proszę zapoznać się z poniższymi filmikami i aktualizować swój e-dziennik.

Dostęp do dziennika przez stronę internetową jest bezpłatny, aplikacja na telefon w wersji rozszerzonej od 2 listopada 2024 r. będzie płatna.

Filmy instruktażowe:

Rodzice: https://www.youtube.com/watch?v=x6ZWQJ-7WwU&t

Uczniowie poniżej 13 lat: https://www.youtube.com/watch?v=ccvzbapr59E&t

Uczniowie powyżej 13 lat: https://www.youtube.com/watch?v=no79pf8x8Tg

Aplikacja mobilna: https://www.youtube.com/watch?v=72KTNEidjBM&t

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

W poniedziałek, 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą do kościoła w Odporyszowie.

Po Mszy Świętej udamy się do szkoły, gdzie nastąpi inauguracja

roku szkolnego 2024/2025.